Whisper me your story
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход
Latest topics
КАПКА ЖИВОТПет Дек 10, 2021 5:59 pmИн
Превъзпитаване на опърничавияСъб Окт 02, 2021 8:26 amDesiSkorm
Събуди се, АрлекинНед Авг 22, 2021 6:35 amDesiSkorm
Let me be your hero~Пет Юли 02, 2021 5:46 amИн
And then we will conquer the worldСря Дек 23, 2020 8:52 pmJimmie Logan
InnuendoВто Окт 27, 2020 10:59 amleonid
The Spiderman is having you for dinner tonight~Съб Окт 17, 2020 11:00 amno name
To greet the present is to part with the past and future.Пон Сеп 07, 2020 2:43 pmJimmie Logan
Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Календар

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости :: 1 Bot

Нула


Go down
Ян
Ян
The Master
The Master

I GIVE YOU MY HEARTS - Page 2 Empty Re: I GIVE YOU MY HEARTS

Сря Авг 21, 2019 6:43 pm
DesiSkorm написа:Не след дълго Алистър отвори вратата на банята, и Ерик побърза отново да прикрие белега. Самата мисъл за това, колко още пъти ще му се налага да се крие по този начин, никак не му се понрави, но другия вариант беше напълно неприемлив.
Съсредоточи се в обясненията на Алистър, но точно в този момент бе окъпан от студени струи вода, които като че ли дойдоха някъде отгоре, подобно на дъжда по-рано. Веднага се отдръпна назад, потрепервайки леко. Почувства се страшно неудобно от усмивката на Алистър, която като че ли се подиграваше на невзрачността му.
Обяснението беше достатъчно лесно, за да не му се налага да задава повече въпроси, затова просто кимна, решен да покаже на домакина си, че не е чак толкова безпомощен, колкото изглежда.
Странно, такъв тип желания не бяха нещо типично за него. Винаги е бил дете със силна воля, но поради типа общество в който израсна, му се наложи да прикрива истинския си характер до такава степен, че в един момент въобще не можеше да се познае.
Прогони неудобните мисли от миналото, и се загледа в различните цветове на кранчетата, за които Алистър беше споменал, че са за студена и топла вода. Но преди да си позволи да ги изпробва, младежът отново прокара пръсти през русата му коса, преди да го остави сам в банята.
„Ако продължава да е толкова мил към мен, и да поискам няма да мога да го убия.”
Ерик прокара пръсти през собствената си коса, подръпвайки един от кичурите леко.
„Какво толкова му харесва да прави това?”, зачуди се той, и се зае с нелеката мисия да измие тялото си, без да причини наводнение.
Горд от постигнатото, Ерик се подсуши с една от хавлиите, която беше окачена на стената в банята, и се зае да облича дрехите, които Алистър беше оставил за него на купчина в ъгъла. Дрехите не бяха много по-различни от носеното по-рано от Ерик. Явно световете им си приличаха поне по това. Нахлузил вече тениската и долнището, той се почувства нелепо от това колко му бяха големи. Никога не беше обръщал кой знае колко внимание на тялото си, но сега си помисли колко по-мускулест е Алистър от него. Споменът за рисунката върху тялото му отново се настани в съзнанието на Ерик. Досега не беше виждал такова нещо, но много му се искаше да я разгледа по-отблизо. Дали Алистър някога щеше да му го позволи?
Излезе от банята,и се запъти по посока на миризмата от сготвено. Спря се малко преди малката кухня, загледан съсредоточено в малките животинки на пода пред него. Годрик забраняваше каквато и да е форма на общуване между хора и животни, и Ерик никога не бе имал близък контакт с тези, които познаваше като видове, въпреки че беше разглеждал доста от тях зад стъклата на изграден за тази цел резерват.
Алистър го покани да седне, и той се настани на един от столовете. Забеляза притеснението в жестовете на отсрещния мъж, но честно казано, видът на храната не го плашеше. Хапна по малко от всичко, доволен че е запълнил дупката в стомаха си. Едва тогава забеляза червените следи от одраскано по ръката на Алистър. Без да мисли се изправи на крака, и отиде до другия край на масата, подхващайки ръката му нежно, без дори да забелязва объркването в кафявите очи. Покри я със своята собствена ръка, и мястото се окъпа в нежна светлина, след която раната просто изчезна, сякаш никога не я беше имало. Доволен от постигнатото, Ерик отправи усмихнат поглед към Алистър, но при срещата със стъписаното лице, осъзна какво е направил. Бързо пусна поетата ръка, и се отдръпна назад.
- Аз...това което видя...просто исках и аз да направя нещо за теб... – започна да пелтечи стреснато, без да е сигурен дали думите му въобще имаха някакъв смисъл. В паниката мислите летяха из главата му, без да може да задържи никоя достатъчно дълго, за да я изкаже наглас. Ако Алистър заподозреше нещо сега, с него щеше да е свършено.
Но събеседникът му не обелваше и дума, сякаш и двамата претегляха внимателно ситуацията. Дори котенцата бяха замлъкнали, което допълнително спомагаше за вече повече от тегавата тишина в стаята. Ерик реши да заговори пръв.
- Каза ми да помисля дали искам да остана при теб, и моят отговор е да, стига поканата да важи все още. Не бих искал да се натрапвам. Но след това, което направих, сигурно няма да искаш да имаш нищо общо с мен....затова просто ще си тръгна. Благодаря ти за дрехите и за храната, не беше никак лоша.
Ерик се поклони леко в знак на благодарност, и побърза към вратата.
Ян
Ян
The Master
The Master

I GIVE YOU MY HEARTS - Page 2 Empty Re: I GIVE YOU MY HEARTS

Чет Авг 22, 2019 8:31 am
Реши да не казва нищо повече. Без друго беше гладен като вълк и за нула време излапа спагетите в чинията си. Всъщност му стана неудобно, защото когато свърши, другият още се хранеше. И тъй като неговата чиния беше празна и вече не задържаше вниманието му, погледът му не се сдържа да проследи какво се случва насреща му.
Странна топлинка го жегна, докато наблюдаваше как се храни Ерик. Все още се чудеше дали това чудато момче не бе просто плод на въображението му. Нима бе възможно наистина да се чувства толкова нормално в нечия компания? В този момент просто искаше да повярва. На устните му заигра усмивка, която бързо бе заменена с почуда, щом съквартиранта му вдигна поглед към него и внезапно стана от масата. Нещо с храната не беше наред ли?
Тъкмо се замоли да не е натровил момчето с нещо, когато усети допира му отново. Този път чуждата инициатива го остави без възможност да реагира. Не че не можеше, просто не знаеше какво да каже. Това чувство единствено се засили , когато другия отмести млечната си длан от неговата. Отново го удари онова същото електричество, но този път малко по-болезнено. Някак се сдържа да не изпсува, за да не стресне другия. Трябваше му известно време да осъзнае какво точно се бе случило, ала мълчанието му бе възприето погрешно като лош знак.
Главата му запулсира от купища въпроси. Каква беше тази магия? Как се случваше? Дарба ли беше? Въпросите изведнъж отстъпиха място на един болезнен извод, който изпълни съзнанието му в този момент. Той определено не принадлежеше на този свят. Идваше от по-далеч, отколкото бе предполагал... Това значеше ли, че Ерик евентуално ще си тръгне оттук и ще се върне в своя свят? Значеше ли, че един ден просто щеше да изчезне и да не го види повече...?
Погледът му остана втренчен в отдалечаващата се фигура. Виждаше го някак далечен, макар да бе на три метра от него. Искаше да го спре, ала думите замръзнаха на езика му. Искаше да протегне ръка и да улови широката тениска, ала ръцете му нямаше да го достигнат. В тези няколко секунди се почувства несправедливо ограбен.
В следващия миг обаче на вратата се почука силно. Беше някой, бързо разбрал че няма звънец, или може би някой, който вече бе идвал тук и преди. Алистър внезапно излезе от транса си и прекоси разстоянието до вратата с няколко големи крачки. Отмести застиналия Ерик настрана от входната врата и се надвеси над шпионката, притваряйки едното си око.
- По дяволите! – изпсува съвсем тихо, за да не бъде чут от другата страна. Секунда му трябваше да установи, че вече е късно за това. Убеден бе, че натрапникът е чул стъпките му. Познаваше го достатъчно добре и знаеше какъв хищнически слух има.
- Алистър Кей, знам, че си вътре! Отвори вратата! – отвън се наддаде дълбокия тембър на сержанта, който му беше трън в задника от вече четири години. Имаше злощастието да се натъкне на него все още непълнолетен, малко след като напусна дома си. И тъй като бе на 17, без пари и място, където да отиде, му се наложи да върши не дотам законни неща, за да си изкара прехраната. Тогава Невън Джонсън го сгащи да продава крадена кола и го арестува за първи път. От онзи черен петък му го лепнаха за „надзорник“, който да го държи в „правия път“, уж само докато стане на 18. Това ченге обаче го накара да намрази полицията.
-Трябва да се скриеш! – прошепна сериозно в ухото на Ерик, като без втора покана го хвана и го мушна обратно в банята. Не разполагаше с друга стая, зад чиято врата да го скрие. – Не мърдай оттук! – добави настоятелно и секунди по-късно отвори на полицая. Бог знае защо беше тук този път. Вече знаеше, че пак щеше да го обвини във всички престъпления, случили се наблизо.
- Какво търсиш тук?! – поде с видимо раздразнение, което не виждаше причина да крие. Нали бяха стари познати и така или иначе отсрещния гледаше на него като на поредния боклук, роден от хаоса в обществото.
- Май си забравил как трябва да се държиш с полицията! – отвърна Невън на грубото му посрещане с глупавия си акцент, по който жените припадаха, сетне почеса замислено няколко сантиметровата си гъста брада. –Промени си отношението, младежо! Освен, ако не искаш отново да чистиш мръсотиите на хората.
Ха! Наивникът смяташе, че месеците общественополезен труд бе най-лошото, което му се е случвало в живота. Ама че смешка! Усмихна му се миличко и заговори със скрита ирония в гласа си.
- Прости ми за грубостта. Не съм свикнал да ми нарушават спокойствието. Е, с какво мога да съм полезен на сержант Джонсън?
- Радвам се, че попита. Но първо.. какво ти отне толкова време да ми отвориш? Да нямаш компания? Гадже ли си си хванал? Ако е така, трябва да я предупредя за теб...
Както винаги глупакът го засипа с купища въпроси, които мразеше. Да не говорим за покъртителните му опити да се избазика с него, както правеше в момента. Който го мислеше за забавен, не беше с всичкия си.  Искрено се подразни от факта, че Джонсън умишлено надигаше тембър, сякаш добре знаеше, че в домът му има и друг човек. Какво целеше с всичко това? Да го злепостави? Жалка картинка.
- Сержантът сигурно е в добро настроение, щом е толкова приказлив. – въздъхна Алистър с фалшиво примирение в погледа, но когато шоколадовите му ириси срещнаха тревистите очи на полицая, той можеше да отчете там явната заповед „Спри да ме занимаваш с глупостите си и се разкарай!“ – Ако не възразяваш, искам да доям вечерята си, така че.. карай по същество.
- Така да бъде! Днес имахме странен случай на улица „Клейтън“. Някакво момче изникнало от нищото по средата на пътя и спряло трафика на улицата. После, представи си, някой го измъкнал оттам преди нашите хора да стигнат до мястото. Изготвихме портрет на младежа по показанията на очевидци. – след тези думи сержантът изпречи пред лицето му някаква рисунка. – Виждал ли си го?
Не знаеше как успя да запази пълно хладнокръвие. Като че гледаше някаква безцветна стена насреща си, като че не му се говореше за онова момче, което навлезе също толкова внезапно в живота му, както и бе изникнало по средата на улицата. Не можеше да скрие от себе си, че му пукаше. Усещаше как тези две сърца в гърдите му се свиват болезнено при мисълта, че може да го загуби. Да го изпусне от поглед и да не знае дали е добре. Нещо вътре в него крещеше, че трябва да го защити на всяка цена.
- Не съм го виждал никога. Съжалявам, че няма с какво да помогна на сержанта. – отвърна съвсем спокойно, свивайки рамене, сякаш нямаше какво да крие. Не за първи път лъжеше Невън, но сега знаеше, че дори другия да прозре и тази лъжа, нямаше да го пусне вътре за нищо на света. Нямаше да му позволи да докосне и с пръст Ерик. Без друго той не бе от този свят, следователно не беше честно да бъде съден от никой тук. Освен всичко това, той нямаше капка вина за нищо. Кей можеше да го прочете в очите му. Беше жертва на нещо по-могъщо от него.
- Напълно ли си сигурен? Огледай добре рисунката. При рязкото спиране на колите имаме десетина пострадали. Една бременна жена в петия месец е пометнала, така че това вече е разследване на убийство. Надявам се, че разбираш.
- Аз се надявам, че разбираш. Вече ти казах, че не знам нищо. Просто ми кажи какво искаш от мен, става ли? Храната ми вече изстина.
- Интересно... – промълви сержанта, внезапно снижавайки тон и  извивайки леко шия, а погледът му се прокрадна иззад Алистър. -  Ако си сам, защо масата е сервирана като за двама? Ти си го скрил нали?
-Ще трябва да разочаровам сержанта, но както виждаш, вкъщи има цяло котило, което понякога ми прави компания. Главатарят на бандата, така го наричам, предпочита да се храни на масата до мен. Май се мисли за човек! – засмя се накрая Алистър, но в очите му засвяткаха предупредителни мълнии, отправени към острия поглед на Джонсън. Даваше му да разбере, че няма да отстъпи, както и да го предизвика. Ала проклетникът не знаеше кога да се откаже. Приближи лицето си към неговото и Кей усети противния дъх на тютюн за лула. Бе едва трийсе годишен, а пушеше лула като някой старчок. Или си въобразяваше, че е Шерлок Холмс.
-Знам, че ти си го скрил, Алистър! – зашепна му заплашително, но този метод отдавна спря да му действа както в началото на досадното им познанство. Все повече се убеждаваше, че този човек бе създаден на света, за да го дразни. – Ако не ми сътрудничиш в този случай, ще се върна със заповед за обиск.
- Добър опит, сержант. Но и двамата сме наясно, че за такава заповед ти е нужно нещо повече от глупави догадки.
- Тук си прав... – въздъхна и престорено отстъпи в спора. – Явно с момчето се познавате отнякъде, щом така го защитаваш. Но да си знаеш, това те прави съучастник. А може би той през цялото време е прикривал твоите престъпления и сега си му длъжник...?
- За какво, по дяволите, говориш? – Алистър не издържа на недомлъвките му и сбърчи вежди насреща му. Усещаше, че пак ще го обвини за зачестелите случаи на убийства, но този път го изненада и с „доказателство.“
- Днес, по-рано сутринта, жена на име Касандра Ранк е била изнасилена и убита в жилищната зона, само на 3 пресечки от улица „Клейтън“. Странното е, че на местопрестъплението имаше повече кръв на убиеца й, отколкото нейна. Още по-странното – неговото тяло липсваше.
- Все още не разбирам защо ми разказваш всичко това. Не е ли поверително, след като не сте решили случая? – въпросът му накара Невън да се замисли за грешката си, а устните на Алистър оформиха подигравателна усмивка. Още малко и щеше да го разкара.. Ерик трябваше да потърпи още малко...
- Разказвам ти го, защото ме е грижа за теб, Алистър. Ето какво ме притеснява... – и за капак ченгето изкара още едно листче. този път с разпечатана снимка от улична камера. Това наистина нямаше край. – Снимката не е с перфектно качество, но е ясно, че си ти. Какво си правил на същата улица само минути преди убийството?
- Момент... Дойде да ме попиташ едно, а свърши, обвинявайки ме в ново убийство? Не е за вярване! Сценарий ли пишеш?
- Не те обвинявам, просто те подозирам. И с право. Това не е първото такова съвпадение и ти го знаеш, Алистър. Вече изгубих бройката. Но този път е черно на бяло. Бил си само на три крачки от местопрестъплението в същия момент! А малко по-късно се появява и съучастникът ти. Какво стана на пътя?  Дойде му в повече да ти чисти кашите?
- Търпението ми се изчерпа, сержант! Знам си правата! Ако още веднъж ме обвиниш в нещо такова, ще подам нова жалба срещу теб и вече ще ми дадат ограничителна заповед!
- Не можеш вечно да бягаш от истината, момче! – викна му ядно Джонсън, усещайки, че няма да изкопчи нищо повече от него.
- Внимавай, защото вратата ми ще те удари в лицето! – предупреди го и веднага изпълни заканата си. Чу се трясъкът на тежката врата и после всичко потъна в злокобна тишина. Можеше да чуе собственото си учестено дишане и отдалечаващите се стъпки на полицая. Искаше му се наистина да забравя. Да забравя всяко свое деяние напълно. Ала ето че винаги се появяваше този човек, Невън Джонсън, за да му припомни какво е извършил. За да му даде да разбере, че нямаше правото да забравя.
Прехапа устни до кръв, трябваше му минута, за да успокои дишането си и да прогони цялата картинка от съзнанието си. Знаеше, че това е част от него и че не може да се бори с нея. Затова и си тръгна от онова място. Не искаше повече да е в тежест на майка си. Не искаше да продължава с отчаяните си опити да го обича, докато омразата към чудовището, което вижда насреща си, нараства все повече и я убива отвътре. Щеше му се поне тя да е щастлива. Затова я накара да го забрави и тя успя. Сега и да се засекат в някой супермаркет или  в парка, тя спираше празен поглед върху него и му се усмихваше вяло като на непознат. После се обръщаше и вдигаше на ръце тригодишния си син. Най-сетне изглеждаше щастлива, защото най-сетне успя да изтрие спомените за съществуването си от съзнанието ѝ. Щеше му се и той да я забрави по този начин.
- Ерик... – повика го тихо, сякаш все още се боеше някой да не чуе. Вълна облекчение го заля, щом зърна дребната му фигура пред себе си. Още не беше изчезнал от живота му, но сякаш искаше да се убеди, че наистина бе тук. Че това пред него не бе просто някакво привидение, измамен полъх на летен бриз. Масивното му тяло се присламчи към чуждото и обви ръце около него. Брадичката му се отпусна върху рамото на русокосия, докато гърдите му се повдигаха неспокойно, прилепени към отсрещните. Навярно Ерик би доловил без проблем хаотичното биене на двете му сърца. Едното прескачаше като антилопа, докато другото болезнено и периодично надаваше своя вълчи вой. Никога не си бе позволявал подобна близост. Никога не си бе представял, че ще изпита нужда от такава. Бе привикнал да съществува без тези човешки потребности. Да сподели храната и покрива си, да се сближава. Да гали нечия коса, а сега и да си открадне прегръдка... Досега не го бе желал.
- Позволи ми... да остана така за малко. – промълви тихо, топлият му дъх пролази по шията на блондина. Съпротивляваше се срещу електричеството, което удряше тялото му заради своеволната близост,  която си бе позволил. И все пак въпреки това, го чувстваше толкова правилно. Да се намира в тази топла прегръдка.


Последната промяна е направена от Ян на Чет Авг 22, 2019 12:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Ян
Ян
The Master
The Master

I GIVE YOU MY HEARTS - Page 2 Empty Re: I GIVE YOU MY HEARTS

Чет Авг 22, 2019 11:33 am
DesiSkorm написа:Ерик тъкмо се бе протегнал към дръжката на вратата, убеден че трябва веднага да се махне оттук, когато от другата страна се чу силно почукване. Той замръзна на мястото си, и понечи да извика на Алистър, но той бързо го отдръпна настрани от вратата, и Ерик преглътна неизказаните думи. Долови раздразнения тон на мъж, който явно познаваше Алистър. Точно в този момент младежът замъкна Ерик към банята, и го предупреди да не излиза от скривалището. Нямаше кой знае какъв избор, освен да се съгласи. Тихичко седна на пода на банята, облегнат върху дървената врата, си нареди да не помръдва. Заслуша се внимателно, решен да чуе колкото се може повече от предстоящия разговор. Въпреки че гласовете на двамата мъже бяха заглушени от дървената преграда, на Ерик не му беше кой знае колко трудно да следи това, което си казваха един на друг. Изглежда новодошлият беше полицай, и познаваше Алистър от доста дълго време, което означава че момчето най-вероятно беше нарушило закона...Незнайно защо, тази мисъл прониза като с нож сърцето на Ерик. Дали не беше заради факта, че не би пожелал на никого да бъде в неговото собствено положение, или пък му беше болно че Годрик може да разполага с правдоподобна причина да желае смъртта на Алистър? Заслуша се още по-съсредоточено, със скрита надежда че в края на този разговор няма да му се наложи отново да обмисля как би могъл да убие Алистър. Гласовете в главата му като че ли знаеха кога трябва да пазят тишина, защото нямаше и помен от тях.
Диалогът беше крайно враждебен. Тъкмо Ерик си помисли, че тази излишна размяна на думи няма да стигне доникъде, когато чу че разговора се обърна към него, и появяването му по-рано през деня. Тялото му изтръпна, и привидното му досега спокойствие бързо се преобърна в паника. Беше станал причина за не малко инциденти, и дори смъртта на неродено бебе...
„Мамка му!”, едва не изруга на глас и в яда си понечи да блъсне силно с юмрук, но се спря точно на милиметри разстояние от хладния под. Опита да си върне хладнокръвието. Да наруши правилата на Годрик беше едно, но да се превърне в убиец, и то напълно непреднамерено, беше като най-лошия възможен кошмар. Всред тези подтискащи мисли една още по-ужасяваща се всели в съзнанието му: Как щеше да се почувства, ако наистина убие Алистър? Ако изцапа ръцете си с кръвта на този нищо неподозиращ човек, който го прие в дома си с отворени обятия, без дори да задава въпроси. Дали някога ще може да се оттърси от кошмара, че е посегнал на някого по този начин? Потоци от мисли, всяка по-мрачна от предишните, заляха съзнанието му, и Ерик загуби представа за света около него. Вече не чуваше какво става навън, единствените звуци бяха тези вътре в него, примесени със силното бучене в ушите му, и прескачането на сърцето му в ритъм, който заплашваше да го побърка.
Останалата част от размяната на думи между сержанта и Алистър остана скрита за Ерик, който се бореше усилено с демоните си. Беше на косъм да се предаде, когато долови тихия шепот на Алистър, който го викаше по име. Като на магия, в главата му се просветли, и той почувства как предишните мисли и страхове се отдръпват като вълни от брега на съзнанието му. Опита да се изправи, но първият му опит завърши с тупването на дупето му отново върху студените плочки. Надигна се отново, толкова силно бе желанието му да стигне до Алистър. Нещо в тихия му, едва доловим шепот, сякаш криеше неизказана молба, и Ерик се почувства длъжен да отговори на нея. Отвори вратата, и се приближи към Алистър. Прииска му се да каже нещо, но си нямаше на идея какво. Но се оказа, че думите дори не бяха необходими, защото точно в този момент Алистър обви ръце около тялото му в силна прегръдка, и Ерик загуби способността си да реагира по какъвто и да е начин. Стоеше като статуя, загърнат в топлите обятия на Алистър, а хиляди питанки се надигаха в мозъка му, и се състезаваха една с друга, но никоя не вземаше превес. Но най-настоятелният въпрос беше странното биене на сърцето на другия, което някак си успяваше да различи от своето собствено, което честно казано вече не подлежеше на никакви телесни закони. Въпреки че беше крайно объркан, Ерик усети силно желание да отвърне на прегръдката, и в момента в който чу думите на Алистър, всичките му прегради рухнаха, и той също обви ръце около по-високия мъж.
„Позволи ми... да остана така за малко.” – думите като че ли пропътуваха по цялото му тяло, сякаш бяха най-логичното нещо в този момент. Ерик затвори очи, и се наслади на невероятното чувство, което трябваше да е нещо напълно непознато за него, но като че ли това не беше съвсем така. Ръката сякаш не беше негова, когато зарови нежно пръсти в косите на Алистър, и се разходи из красивите червени кичури. Изведнъж почувства силна умора, която като че ли досега е очаквала подходящия момент да излезе на повърхността. Усети как клепачите му натежаха, и се потопи в сладкото блаженство, породено от топлината на Алистър.

Ян
Ян
The Master
The Master

I GIVE YOU MY HEARTS - Page 2 Empty Re: I GIVE YOU MY HEARTS

Чет Авг 22, 2019 8:14 pm
Пристискаше го към себе си егоистично силно. Сякаш бе безценно съкровище, което вълните на необятния океан бяха изхвърлили при него. Топлината на телата им образуваше неразрушим вакум, близостта бе като уютно убежище по време сурова зимна виелица.
- Съжалявам, Ерик... – промълви насред тишината. Защо трябваше да става така? Защо винаги нараняваше хората, които значеха нещо за него... Едва познаваше това момче в обятията му, а вече го бе превърнал неволно в свой съучастник. Ако имаше поне малко милост, още сега щеше да отнеме спомените за запознанството им и да го пусне. Но как би могъл да го остави така? Той му бе казал, че сега няма дом. Кой знае можеше ли да се върне обратно там, откъдето бе дошъл. А дали въобще онова далечно незнайно място бе безопасно за него... Пуснеше ли го, едва ли  щеше да го види отново. Не, това бе немислимо. Не...
Ръцете му се плъзнаха нагоре по широката тениска, попивайки усещането за всяка извивка на Ерик под памучния плат. Накрая отново зарови пръсти в русолявите му кичури. Мекотата го успокои, сякаш му нашепваше само словата, които иска да чуе. „Не го оставяй, той има нужда от теб.“
Ерик  несъзнателно бе отворил врата към цял нов свят за Алистър. Врата към магия, която не бе срещал преди. Врата към чувства, с които не бе сблъсквал досега. Това електричество, пропълзяващо по тялото му при всяка близост, му носеше чиста и красива болка.
- Ерик...? – прошепна името му отново, не защото имаше какво да каже. Отдели лицето си, за да види неговото. Предположи, че беше заспал, тъй като усети дълбокото му ритмично дишане. Сега изглеждаше така спокоен, без онази тревожна сянка на лицето си. Алистър се досещаше. И него го преследваше нещо. Всеки живееше със собствените си демони.
Пренесе го на ръце до леглото. Беше му лек като перце. Чертите му бяха отпуснати и така в покой като че излъчваше ангелско сияние. Алистър се изправи до старичкото досадно скърцащо легло и протегна показалеца си към лицето  на блондина, спирайки го на десетина сантиметра от млечнобялата кожа. Пръстът му започна да чертае във въздуха. Направи невидима линия около брадичката му, изкачвайки се бавно нагоре без да пропуска и един детайл. Премина през притворените устни, сетне изрисува гъстите мигли подредени в редичка и веждите над тях. Усмивката му бе топла, но в очите му се четеше неопределена тъга.
Част от думите на полицая закънтяха в ушите му.
„Странното е, че на местопрестъплението имаше повече кръв на убиеца й, отколкото нейна. Още по-странното – неговото тяло липсваше.“
„... неговото тяло липсваше.“

- Мамка му..! – изпсува под носа си и грабна черния анорак от закачалката, нахлузи бързо маратонките си и хукна навън. Беше прекалено раздразнен преди минути, за да осъзнае сериозността на положението. Едва сега го стори. Ако Джонсън му бе казал истината и тялото на онзи изнасилвач наистина липсваше... То значи някъде из гарда сега се разхождаше кръвожадно зомби. Някак трябваше да го намери и да го спре. Вината за всичко все пак бе негова. Онзи пламък в него се разбуди и съживи мъртвата Касандра, която в онова си състояние помнеше единствено мига на бруталната си смърт. Разярена, за нея оставаше само отмъщението. Дори да искаше, Алистър нямаше как да я възпре тогава, защото тя не се подаваше на контрола му. Така бе с всеки насилствено убит човек. Не можеше да си представи в какво ли се е превърнал нейният убиец. Знаеше само, че трябва да го открие.
Всичко му беше като в мъгла. Бе заставян да се бори толкова години с тази сила вътре в него, че така и не успя да я разбере. Вече сякаш бе твърде късно да опитва, а му се искаше. Защото само ако може... Ако може да я контролира истински, вярваше, че повече няма да нарани никого. Ала всичко се движеше по необяснимо хаотичен начин. Понякога силата откликваше на желанията му, изпълняваше мислите му дословно, като зададени компютърни команди. Друг път се противеше и вървеше срещу течението на мисълта, като да опиташ да се задържиш върху побеснял бик. Когато напълно целенасочено си служеше с червения пламък, той си взимаше своята цена. Остро главоболие, потене, кръв от носа, временна слепота... Винаги различни симптоми.  Не виждаше никакъв алгоритъм, по който да се води. Сякаш се луташе в безкраен лабиринт. Чувстваше се съвсем сам, без карта и компас, в безгласна пустиня. Искаше да намери себе си, но не знаеше къде да търси.
Изпита неутолима жажда и се отби в кварталния супермаркет. Беше следобедният час пик и бе претъпкано. Замисли се, че някой тук може да се е натъквал на нещо необичайно. Застана до хладилниците с напитки и опита да се концентрира. Внезапно гласовете нападнаха вкупом съзнанието му.
„Не, това не ми трябва!“
„Каква изобщо е разликата между марула и айсберг?“
„ Дали да не си купя резервна крушка...?“
„Трябва ми водка! Как можа да ми изневери с онази грозотия...!“
„Сто долара за този боклук, луди ли са?!“
„Ще накарам мама да ми купи онази играчка. Ще се разплача силно...!“

Мозъкът му прегря,на челото му изпъкна вена, като че всеки миг щеше да се пръсне и да бликне кръв. Свлече се на земята, забравяйки за равновесието, което трябваше да спазва. За миг не знаеше къде се намира и де надяваше да умре по-бързо, когато усети как някой прикляка до него и му дава ръцете си за опора. Беше жена, а ароматът ѝ му бе някак познат...
- М..Ма... – очите му се разшириха, щом зърна лицето ѝ, ала не успя да довърши обръщението.
- Добре ли сте, младежо? Изглеждате пребледнял! Да повикам ли помощ? –неутрално милите ѝ думи го простреляха в сърцето, направо и в двете. Вярно, че вече не му беше майка и нямаше защо да я нарича така. За нея бе непознат, един от всички, на които би помогнала по този начин. Далеч по-човешки, отколкото някога бе опитвала да помогне на първородния си син.
- Не, няма нужда. Аз.. – в гърлото му се настани нова буца. Тъкмо щеше да отвърне, че е добре и просто да се махне оттук, когато огледа ръцете ѝ, все още придържащи неговите. Китките ѝ бяха бинтовани, както правеше някога, за да скрие синините, които й подаряваше всеки следващ доведен баща на Алистър. – Всъщност..причерня ми от глад, но осъзнах, не не нося пари със себе си. Щях да купя продукти и да си сготвя вечеря.
- О, бедничкият. Ела у нас, ще те нахраня. Тъкмо купих малко повече неща. Хайде, ела с мен...
Сви устни и юмруци, последвайки я към дома ѝ. Сега живееше на ново място, при нов мъж... Но очевидно нищо не бе такова, каквото изглеждаше. Тя не бе свободна, камо ли щастлива. Видя дори синините на лицето ѝ под пропукания фон дьо тен. Как можеше да го прави. Как можеше да играе тази роля на щастлива майка и съпруга. Никога ли не се изтощаваше?
Още щом влязоха, ги задуши престоялия въздух, пропит със спирт и детски плач, който продължаваше да се лее като тъжна мелодия.  
- Къде е той..? – попита със смразящо мрачен тембър. Погледът му бе станал непроницаем, шоколадът се бе втвърдил като кубче лед.
- Моля? – почти се сепна жената, извъртайки се отново към него. Клепачите ѝ се заотдръпваха все повече, докато съзерцаваше  как бавно пръстите на Кей завъртяха ключа няколко пъти и го прибраха в джоба си.
- Знаеш... съпруга ти. Тук ли е? – попита, макар да знаеше отговора.  – Нека позная. Дави се с алкохол пред телевизора, докато тригодишния ти син се къса от рев на горния етаж. Пратил те да му вземеш още пиене и мезе... Познах ли?
- А-аз... – промълви немощно. Това беше вече друго. Добре познатият ужас в очите ѝ го успокояваше. – Какво ще правиш?
- Каквото трябва да сториш ти... – отвърна, тръгвайки към всекидневната, откъдето се долавяше глухото викане на футболни агитки.
- Не! Не го прави, Алистър! Моля те..
Извика името му? Стори му се нереално. И как бе възможно да помни името му? Беше я накарал да го забрави преди четири години, когато реши да я остави...
- Как ме нарече? – извърна се, но почудата не можа да замести гневът, напиращ в разяреното му сърце. Сега вече усещаше сладката омраза, която бе викал през цялото си детство.
- Нима.. смяташ... че бих мола да те забравя? Каквото и да опитваш, аз ще бъда твоя майка, а ти мой..
- Млъкни! Не искам да те слушам повече. – ръцете му стиснаха рамената ѝ силно и тя изохка безпомощно. Този път бе случила на мъж, който я биеше по-жестоко и от предишните. Как успяваше да падне толкова ниско? –  Не знаеш какво ми костваше да опитам.. да те оставя да намериш щастието си. Твоето щастие!
Не знаеше и как да ѝ каже всичко, което иска, но знаеше, че този път няма да си мълчи. Омръзна му от глупостта ѝ. От фарса, в който живееше.
- Оставих те, за да не се налага повече да живееш по този начин.. А ти какво? Веднага изтича при поредния боклук?! Чакай... Затова ли се засичахме толкова често? През цялото време си се молела да забележа.. за да дотичам и да те спася?
- Сине... моля те... Не исках да става така!
- Какво ти става?! – изкрещя насреща ѝ, разтърсвайки тялото ѝ като пружина, а от очите ѝ се отрониха крокодилски сълзи. Мразеше я. сега вече я мразеше. Тази нейна мания са самоунижение го докарваше до ръба на лудостта. Всеки божи път. Цялата история се повтаряше многократно. Сякаш ѝ бе фикс идея да бъде нечия нещастна пленница, а синът ѝ да е принцът на бял кон, който ще я намери и спаси. А после? После тя ще му покаже отражението му на чудовище в огледалото.
- Моля те, сине. Имам нужда от теб!
Без да отделя поглед от нейния, отпусна хватката си и изостави разгневеното си изражение. Имаше ли смисъл да правят излишни сцени?  Всичко свършваше по един и същи начин.
- Но аз нямам... Нямам нужда от теб! – промълви бавно и отчетливо, завличайки я към хола. Тя се дърпаше през сълзи.
Прасето беше попаднало в клопката на дрямка и похъркваше сладко-сладко. Перфектният момент.
- Направи го! – заповяда ѝ, а тя се свлече на земята, поклащайки глава. Разрошената ѝ коса бе попила половината ѝ лице. Кей грабна ножа за мезета, оставен на масата и го пъхна в ръката на майка си, заставяйки я да се изправи. – Този път.. ти ще го направиш! Направи го! Уверявам те, че копелето дори няма да усети нищо..
- Не... Аз..не мога! Не мога! Моля те, върви си, синко...Остави ме!
- Не можеш? – горчивият му смях запълни пространството. – Напротив! Всеки го може. Знаеш, че няма нищо по-лесно. Наблюдаваше ме всеки път, нали? С нож не е по-различно.. Просто се цели в артериите. Давай! Направи го!
Прочисти съзнанието си и ѝ заповяда пак. Искаше да свърши с това и да се махне от задушното място, от което му се подвигаше още щом влезе. Най-сетне тя стисна здраво ножа в насинената си ръка и без следа от досегашното колебание и отказ, просто заби острието в дебелия врат на спящия мъж. Кръвта изригна като от  вулкан, наплиска дрехите и лицето ѝ.
- Какво е усещането? – запита, вглеждайки се в замъглените ѝ влажни очи. Погледът ѝ обаче остана далечен и опиянен, все още под контрол на неговата заръка. – Това бе последният път, в който ти помагам, майко.. Отсега нататък си мъртва за мен.
***
След няколко обиколки на квартала, вече бе изтощен, а и му се стори, че от носа му изтече достатъчно кръв, че да нахрани цяло имение вампири. След като така и не намери потенциалното зомби на свобода, реши да се върне в таванската стаичка. Ерик му липсваше. През тези часове си мислеше колко иска да заспи сгушен до него. Ала не можеше. От както се помнеше, не можеше да спи в легло. Като цяло не можеше да спи като нормалните хора. Дремваше на дивана за няколко часа и това беше лимита му. Предполагаше, че другият още спи сладко, както го остави.


Последната промяна е направена от Ян на Пет Авг 23, 2019 7:42 am; мнението е било променяно общо 3 пъти
Ян
Ян
The Master
The Master

I GIVE YOU MY HEARTS - Page 2 Empty Re: I GIVE YOU MY HEARTS

Пет Авг 23, 2019 5:06 am
DesiSkorm написа:Сънищата на Ерик не бяха нещо, което очакваше с нетърпение. Много често отразяваха същия кошмар, който представляваше и животът му. Понякога сънуваше неща, които вече са му се случили, но по една или друга причина са оставили дълбок отпечатък в съзнанието му. Друг път сънуваше страховете си, а най-рядко сънищата му представляваха объркани образи, които не можеше да си изтълкува. Странното този път беше, че в съня му се бе настанила една странна тишина. Едно ефимерно усещане за лекота, колкото да подразни любопитството му. Топлината от тялото на Алистър не го напусна дори в прегръдката на съня. Ако Ерик можеше да се погледне отстрани, едва ли щеше да се познае. На устните на спящия мъж бе затанцувала усмивка. Той протегна ръка в пространстово, и затърси червените кичури, последното което докосна преди да заспи. Но не ги намери, и това усещане за липса го изтръгна от приятния му сън.
Леглото под него изскърца когато Ерик се изправи бавно в седнало положение. Потърка очите си, и промърмори сънено:
- Алистър?
Но не получи отговор. Изправи се от леглото, и затърси съквартиранта си с поглед. Нямаше и следа от него в тихия апартамент.
„Колко ли дълго съм спал?”, замисли се Ерик. За момент дори беше забравил за предишното си намерение да си тръгне, толкова нормално му се струваше да се събуди тук. Погледна през прозореца. Навън все още беше светло, което най-вероятно означаваше, че Алистър е излязъл да свърши нещо. Ерик си спомни за полицая от по-рано, и спокойствието му напълно се изпари. Сърцето му заби учестено, и в него се настани страхът, че нещо може да му се е случило.
„Убий го!”, глаъст на Годрик отново се пробуди в съзнанието на Ерик.
- Я си затваряй устата! – Ерик бързо прогони натрапника, и буквално прелетя през стаята, като този път внимаваше къде стъпва. Пресегна се да отвори вратата, която разбира се се оказа заключена.
- По дяволите!
Върна се обратно до леглото, и отвори прозореца. Погледна надолу, и прецени че три етажа не са кой знае какво. Хвана се за рамката на прозореца, пое си дълбоко въздух и полетя надолу. Приземяването му беше леко и грациозно, сякаш го е правил стотици пъти. Истината беше съвсем различна – Ерик просто почувства, че го може. Дали беше от адреналина, не знаеше това, но и не му пукаше. Единственото, което го интересуваше в момента, беше да намери Алистър. Игнорира истеричните изблици на една млада жена, която бе видяла всичко, и побягна надолу по улицата.
Не беше никак лесно да се намери човек, когото едва познаваш в свят, който никак не познаваш. Ерик се замисли над иронията в ситуацията – преди да дойде тук си мислеше, че ще му се случи точно това, а Алистър се появи пред него още в началото. Сега, когато повече от всичко искаше да зърне лицето му, него никакъв го нямаше. Загуби бройката на всички хора, които се опита да избегне, но въпреки всичко избута неколкократно от пътя си. Те, съвсем естествено, не реагираха приятно на това, но грубите им думи дори не достигаха до съзнанието на Ерик.
Той сви в една малка уличка, и спря за да си почине. Облегна се на хладната тухлена стена, и зачака сърцето му да успокои лудия си ритъм.
- Я, виж ти, кого си имаме тук? – нечий странно познат глас стресна Ерик. Той се обърна към другия край на уличката, откъдето към него бързо се приближаваше не много висок, набит мъж, носещ униформа. На Ерик не му трябваше много, за да се досети че е полицай, и още по-малко за да си спомни дразнещият му глас, който беше слушал от другата страна на вратата. Замисли се дали да не избяга, но тогава му хрумна друга идея, и остана на мястото си. Загледа полицая предизвикателно, в очакване на първия му ход.
- Нищо чудно, че с Алистър сте дружки – и двамата гледате със същия нагъл поглед, сякаш сте над закона.
Сержантът се изплю на земята, сякаш да подсили ефекта от думите си.
- Няма как да те обърка човек. Перфектно копие на снимката. Не те знам откъде се изкопа, но играта приключва тук. Идваш с мен в управлението.
- Не си познал. – Ерик отговори спокойно, но студеният блясък в очите му накара сержанта да отстъпи крачка назад. Имаше нещо неестествено в този поглед, и той инстинктивно протегна ръка към оръжието си. Но Ерик бе по-бърз, и от устните му като мелодия се изви кратко заклинание. Сержантът замръзна на мястото си, буквално, неспособен да помръдне и мускул. Очите му шареха наоколо, и всеки можеше да отгатне колко е паникьосан в момента. Ерик се приближи до него, и заговори тихо, но заплашително.
- Ако отново посмееш да се доближиш до Алистър, ще направя така че никога повече да не можеш да си седнеш на надутия задник. Бих могъл да те убия, но не съм хладнокръвен убиец, какъвто се опитваш да ме изкараш. Изборът е твой.
Заклинанието не беше кой знае колко сериозно, и щеше да загуби действието си след десетина минути, които бяха напълно достатъчни. Ерик се върна обратно на главната улица, и обнови търсенето на Алистър.
Беше го яд, че срещата му с полицая може да докара проблеми на Алистър, но се надяваше че го е сплашил достатъчно, поне за момента. В един момент имаше чувството, че тотално се е изгубил. Никога не бе имал проблем с ориентирането в неговия свят, но това тук си беше цял лабиринт. Дори потенциалната идея да се върне отново в таванския апартамент, и там да изчака Алистър, вече му се струваше невъзможна. Адреналинът започваше да напуска тялото му, и отново да дава път на страха от непознатото, и паниката че Алистър вече не е до него. Не се и опита да помоли някого за помощ. Дори да го направеше, какво щеше да ги попита? Дали знаят къде се намира триетажното жилище на Алистър Кей? Самата мисъл да общува с тези непознати, вместо със самия Алистър, го плашеше.
Вече изнервен до краен предел от създалата се ситуация, Ерик отново обходи с поглед улицата, на която се намираше. И точно тогава го видя.
„Най-после!”, извика един глас в съзнанието му, и този път беше неговият собствен. Той се запъти към приближаващата фигура на Алистър, и без да се замисли какво върши, го хвана в силна прегръдка. Еуфорията му обаче бе заместена от странното усещане за нещо мокро върху рамото му. Той се отдръпна учудено от Алистър, и чак тогава забеляза, че носът му кърви.
- Какво е станало с теб? – побърза да го попита, и понечи да спре кървенето, но се усети че някой може да ги види.
- Нека се върнем в апартамента, за да ти помогна с това. Става ли? Аз самият се опитвах да намеря пътя, но май се загубих...
Ерик се усмихна извинително, и една мисъл се настани в съзнанието му.
„Никога не съм се чувствал толкова жив.”

Ян
Ян
The Master
The Master

I GIVE YOU MY HEARTS - Page 2 Empty Re: I GIVE YOU MY HEARTS

Пет Авг 23, 2019 9:48 am
Защо не можеше да плаче? Този въпрос го измъчваше отдавна. Много пъти се питаше дали изобщо в него има нещо човешко. Всеки път, в който му се искаше да може да заплаче, вместо онази илюзорна вратичка към облекчението, пред него се отправяха само буреносни облаци, носещи със себе си повече гняв, отколкото и двете му сърца бяха способни да поемат.  
Вървеше дълго, дори не бе убеден, че върви в правилната посока. Главата му още отказваше да го слуша. Пламъкът бе изсмукал толкова от жизнените му сили, че кръвта от носа му продължи да тече, колкото и да я попиваше с ръкава си. Мразеше този свят. Тук нямаше място за него. Беше крайно време да спре да се самозалъгва. Но и не биваше да потъва в нова заблуда. Като тази, че някъде там ще открие друг свят, на който да принадлежи. Световете, обитавани от човекоподобни, си приличаха по едно нещо. Жестокост.
Тялото механично спря, когато премрежения му поглед регистрира единствения някой, когото би желал да види сега. Но как така беше навън? Как въобще се бе измъкнал от таванската стаичка... Вероятно с някой трик. Алистър повдигна вежда и тъкмо реши да го попита защо му е било да излиза, след като дори не познава града, но другия не му остави възможността да му се скара. Отново се стопи в ръцете му, а той отново бе завладян от красивата болка. Този път усети как пламъкът му полудя в опит да разкъса сърцето. Би ли могъл да живее само с едното? Всички останали можеха. Едно им стигаше.
На връщане се спря да накупи някои неща набързо. Харесваше му дори тишината, която се бе настанила между тях двамата. Харесваше му как Ерик се присламчваше към него и за да не изостава от крачките му, се хвана за ръката му като малко дете. Нямаха нужда от думи, за да се разбират. Нямаха нужда и да търсят позволение, за да си позволяват тази неволна близост, просто защото и двамата я усещаха така естествена. Беше странно, но въпреки всичко в очите на Ерик се прокрадваше страха, че върши нещо забранено. Алистър добре познаваше това чувство, така че другият нямаше как да го скрие от него.  Имаше нещо, което може искаше да му сподели, но просто не беше готов. Не искаше да го пришпорва, нито да го плаши, ала в съзнанието му се загнезди лошо предчувствие. Като че към тях приближаваше враг, за който не знае нищо. А как някой би могъл да се бори срещу неизвестното? Сега Алистър искаше само едно. Да защити Ерик от всичко. Силно се надяваше да е по силите му.
- Недей... – наруши тишината за първи път, откакто се върнаха в квартирата. Силната му длан улови чуждата китка, възпирайки я да докосне лицето му. Не искаше другият да използва магията си за него. Дори не беше нищо сериозно, също както онази драскотина. Алистър трябваше да заплати много по-висока цена за деянията си и го знаеше. Най-вече защото по-голямата част от него не съжаляваше за нищо. Отказа се да крие това повече. Да забравя какво върши, за да подклажда глупавата заблуда, че е по-добър от останалите. Че не е просто едно чудовище. Какъв въобще беше смисълът?
Усети наченки на съпротива и едва тогава се усети, че му бе причинил болка. Прехапа устна и пусна ръката му. Върху млечнобялата китка запариха червените следи от  здравата хватка на Алистър. Погледът му потъна в мрака на мислите. Нали вече не можешe да избяга то тях. Може би просто трябваше да го приеме. Рушеше всичко, до което се докосне.
- Ерик, ти... – започна някак несигурен как да подреди въпроса си. Наистина не искаше да уцели болна тема, или нещо такова. Но трябваше да знае. Нещо. Каквото и да е. Шестото чувство му нашепваше, че Ерик крие поне някои от отговорите, които търсеше. Бе дошъл тук с причина, това вече му беше ясно. – Можеш ли да ми кажеш повече за тази твоя магия? – попита накрая и сетне вдигна поглед, за да намери неговия. Шоколадът отново се разтопи и отстъпи място на неизказана молба.
Искаше да намери изход от този лабиринт. Сега не се луташе сам.
Ян
Ян
The Master
The Master

I GIVE YOU MY HEARTS - Page 2 Empty Re: I GIVE YOU MY HEARTS

Пет Авг 23, 2019 1:02 pm
DesiSkorm написа:Пътуването им обратно към апартамента бе обгърнато от сладка тишина, нарушавана единствено от хората, които подминаваха. Ерик дори не им обръщаше внимание, но успя да улови няколко погледа, които не му се видяха съвсем в реда на нещата. Разглеждаха го прекалено настойчиво, сякаш изучаващи всеки детайл от лицето му, и това страшно го притесни. Той се протегна инстинктивно, и улови ръката на Алистър в своята. За негов късмет, този жест беше приет като нещо съвсем естествено, и двамата не пуснаха ръцете си дори в магазина. Опита се да разгледа различните стоки в магазина, но съзнанието му бе прекалено заето с настоятелните погледи на хората, които като че ли нямаха друга тема за обсъждане, освен него самия. Или го гонеше крайна параноя, което беше по-добрия вариант, или наистина нещата не вървяха на добре. Искаше му се да се приберат час по-скоро, и за щастие желанието му се изпълни.
Учуди се, че Алистър не го попита как е успял да излезе без да отключва вратата, но може би той беше прекалено зает с други мисли. Реши да не споменава нищо за срещата си със Сержанта, поне за момента. Седнаха на малката масичка, и Ерик протегна ръка към лицето му. Кръвта почти беше спряла, но нуждата да го излекува си оставаше. Стресна се когато Алистър улови ръката му.
„Недей” – гласът му като че ли потрепна леко, изричайки тази единствена дума. Ерик не разбра реакцията му. За него не беше кой знае какво да му помогне, а и не е като да не го искаше. Прецени, че е по-добре да уважи желанието му. Ръката му трепна неволно от прилив на болка. Усети я напълно, едва когато Алистър го пусна. Игнорира следите, които беше оставил върху китката му. Та това беше най-малкото, което заслужаваше задето смята да нарани Алистър.
- Моята магия? – бе първата реакция на Ерик, преди да потъне в дълбоки мисли. Колко ли можеше да си позволи да му разкрие, без да прекрачи границата. Трябваше да му каже нещо, независимо какво. Не можеше да го оставя без отговор, най-малкото защото това щеше да събуди допълнителни съмнения в младежа. Той не бе единственият, който се луташе в тъмнината, и точно заради това реши да подаде ръка на Алистър.
- Хмм, откъде да започна? – заговори отново, претегляйки внимателно думите си – Там, откъдето идвам, магията не е нещо нетипично. Меко казано, много неща се въртят около нея, и съществуването им би било невъзможно ако я нямаше. Но, както би могъл да предположиш, това е достатъчна причина тя да бъде контролирана много изкъсо. Използването и’ от случайни хора е напълно забранено. Аз... – понечи да каже още нещо, но се спря – Запознат съм с някои по-прости магии, както видя и по-рано. Това е всичко. За момента не мога да се върна в своя „дом” – потрепна при споменаването на думата, видя ми се абсурдна. - Затова съм тук. Надявам се да не съм ти в тежест. Виждам, че си имаш достатъчно проблеми. Нямаше как да не чуя разговора ти с полицая...
Ерик не беше сигурен как са прозвучали последните му думи, затова побърза да се поправи.
- Не си мисли, че те обвинявам за каквото и да е. Убеден съм, че си имал собствени причини да стигнеш дотук, просто...хммм...притеснявам се за теб – което не беше лъжа – и не искам да ти създавам допълнителни неприятности. Затова и понечих да си тръгна по-рано...
Главата му бе препълнена с толкова много неща, които искаше да каже на Алистър, но те отказваха да бъдат изречени на глас.
- Моля те, позволи ми да направя поне това за теб.
Ерик отново протегна ръка към лицето на Алистър, наблюдавайки внимателно реакцията му. Нежносините му ириси уловиха примирението в очите на мъжа срещу него, и той го прие като покана да го докосне. Ръката му се намести нежно върху бузата на Алистър. Усети, че го облива приятна топлина. Слабите му дълги пръсти се преместиха неохотно към петното от кръв, засъхнало над горната устна, и го докоснаха съвсем леко. Ерик задържа погледа си върху красивите плътни устни, и сърцето му запрепуска отново. Поклати глава, в опит да запрати тези неудобни мисли някъде далеч, и се фокусира върху спирането на кръвта.
„Толкова красиво лице не бива да бъде изцапвано с кръв”, помисли си той. Мисли, които не би си позволил да каже на глас.
Отдръпна ръка от лицето на Алистър, колкото и да не му се искаше. Замисли се дали някога преди е копнял да бъде толкова близко до някого. Отказа да си отговори на този въпрос.


Ян
Ян
The Master
The Master

I GIVE YOU MY HEARTS - Page 2 Empty Re: I GIVE YOU MY HEARTS

Нед Авг 25, 2019 5:48 am
Упорито опитваше да събере мислите си в една посока, ала те се разпиляваха като парченца от счупено стъкло. Откъде изобщо можеше да е сигурен, че появата на това момче имаше някаква връзка с него? Да, беше странно, но единично изключение. Тяхната среща. Русокосият обаче не спомена нищо за това как точно е попаднал тук, което го наведе на мисълта, че не е готов да му каже всичко. Очевидно все пак имаше вероятност да не си въобразява и наистина да са свързани някак. Не му го побираше и умът как за един ден светът му се преобърна. И как в центъра на всичко това стоеше едно име -Ерик Смит.
Кой би повярвал, че е щастлива случайност?  Алистър отчаяно искаше да се върже.
Изгуби се в сините очи насреща. Намери в тях портал към друго измерение, път за временно бягство от всичко, и най-вече самия себе си. Там, под това небе, нещо го караше да се чувства нужен, да се чувства като човек с красива душа. Караше го да обича, макар да не знаеше точно как. Нямаше представа дали това не е поредната илюзия, или пък част от нечия магична постановка. Но в този момент нищо друго не го вълнуваше.  Нито днешните мрачни събития, нито дори глупавата засъхнала кръв на лицето му. Искаше просто да се остави на чуждия аромат да го отведе далеч оттук. Жадуваше да отпие от нектара на сочните устни в греховна близост до неговите. Да открадне дъха му, да сплете език с неговия и да усети лудешкия бяг на сърцето му.
Ръката му спонтанно се пресегна, горещите пръсти обгърнаха чуждата шия, а връхчетата им потънаха в копринените руси кичури. Почти незабележимо притегли светлото лице към своето. Вече усещаше как дъха на Ерик излиза между притворените в скрито очакване устни и се разстила по мургавите му скули. Нослетата им се отъркаха едно в друго, като в ескимоска целувка. Това засвидителстваше споделеност. И двамата навярно не можеха да си я обяснят. Но на този свят имаше много неща, които човек усещаше правилни, но не намираше думи, с които да ги обясни. Просто защото те не подлежаха на обяснение. Не всичко имаше нуждата от такова.
- Тогава остани с мен. – прошепнаха устните му, само на сантиметри от чуждите. Четирите думи дойдоха като отговор на всичко, изречено от Ерик по-рано, а съдържаха и още толкова неизказани слова в себе си.
„Не се връщай в онзи свят, ако не го чувстваш свой дом. Нека аз бъда твоят свят, нека превърна това място в твой дом. Остани до мен. Позволи ми да те защитя. Позволи ми да те...обичам.“
Дори не знаеше дали бе способен на всичко това. Но през живота си не бе по-сигурен, че го иска. Трябваше да опита. Защо да погребва в себе си нещо толкова дълбоко и истинско? Никой не можеше да излъже сърцата. Техните импулси бяха отвъд време и пространство. А любовта... Тя не познаваше предразсъдъците. За нея нямаше граници. Нямаше неща като неподходящо време и място, неподходяща половинка, която да събуди трепета ѝ. Тя бе първична и егоистична. Следваше свои неписани правила, неподлежащи на логика.  В нейно име всичко беше правилно. Жигосваше без покана, обсебваше без уговорка. Превръщаше едно единствено създание едновременно в твоя източник на сила и в твоя най-голяма слабост.  Заслепяваше и събуждаше. Рушеше крепостни стени, градеше приказни градини. Любовта бе невидима природна стихия. Никой не можеше да я спре.
Разтопеният шоколад в очите му се бе сдобил с нов блясък. Като феникс, възродил се от пепелта за нов живот. Дори обречен да изгори в пламъци отново, щеше да се бори за онова, придаващо смисъл на живота му.  
Ерик като че опита да запечата съгласието си с целувка, но плътните устни на Алистър умело му избягаха, извити в лека игрива усмихва. Неговият дом, неговите правила преди всичко, нали така? Трябваше да му изясни някои работи. Плъзна пръсти през русите кичури като водопад от течно злато, отмествайки ги то пътя си. Не съумя да сдържи силното си желание да го маркира. Целуна врата му с изначална нежност, която задълба в страстен порив и донесе на Ерик лека изтръпваща болка.
- Повече не излизай навън сам. – промълви настоятелно, щом остави отпечатъка си върху блондина и отново прикова погледа му. Харесваше му реакцията от това, което направи току-що. – Държа на това. – добави и в ирисите му проблесна закана. Определено щеше да има наказания за нарушаване на неписаните правила, макар нещо да му подсказваше, че на Смит от части ще му харесат.
Ян
Ян
The Master
The Master

I GIVE YOU MY HEARTS - Page 2 Empty Re: I GIVE YOU MY HEARTS

Нед Авг 25, 2019 11:41 am
DesiSkorm написа:Мисли, отново хвърлени в хаос. Сърце, което отново биеше лудешки. Здрав разум, напълно замъглен от болезнено сладко привличане. Това почувства Ерик, когато Алистър го придърпа по-близо до себе си. Загуби всякаква способност да реагира, а очите му не смееха да напуснат тези на Алистър. По врата му пробягаха тръпки от чуждия допир. Притвори устни. Дотолкова бе затаил дъх в тези няколко секунди, че имаше чувството че ще забрави как се диша.
Какво всъщност очакваше, че трябва да се случи? Една логична мисъл сред много разпиляни. Желаеше да се отдаде на изкушението, копнееше за това с всяка фибра от тялото си. Нямаше как да не си го признае. Дори не му трябваше конкретна причина – това, което усещаше в момента му бе пътеводител. Докъде, и той не знаеше. Единственото, за което бе сигурен беше, че иска да извърви пътя.
Не, не, какви са тези абсурдни мисли? Ако Алистър не придържаше тялото му, щеше да разтърси глава, за да се събуди от захаросаните си блянове. Преглътна сухо, почувства нуждата да изпие литър вода, дотолкова бяха пресъхнали устните му. Точно така, това не може да се случва. Не би могъл да се отдаде на тези копнежи, това би било лицемерно от негова страна. Ако само поиска...би могъл да убие Алистър, напълно беззащитен в тази им близост. Не искаше повече да объркват сетивата му, желаеше просто да сложи край на всичко...Но не можеше...Той самият се почувства безпомощен.
Замоли Алистър с очи, молеше се да го пусне, но мислите му не достигнаха целта си. Даже обратното. Вместо да се отдръпне, Алистър изрече на глас своята лична молба.
„Тогава остани с мен.” – толкова малко думи, а съдържаха толкова много в себе си.
„Мамка му, какво ще правя?” – крещеше един глас вътре в Ерик.
Замисли се дали не може да си позволи един единствен момент на слабост, но тогава Алистър отдръпна лицето си от неговото, и той едва не прехапа долната си устна. Тогава почувства как другият плъзва устни по врата му,и потрепери от копнеж. Щом зъбите на Алистър се забиха нежно, но настоятелно във вече парещата кожа, ръцете на Ерик затърсиха опора, и той ги обви около чуждото тяло, все едно беше удавник. С всяка малка частица болка, примесена с нещо съвсем различно, той подръпваше по-силно кичурите коса, които беше уловил в ръката си. Не след дълго Алистър отмести устни, и Слава Богу. Ерик едва се сдържа да не изстене от непознатото удоволствие, което го преизпълни. Ерик отговори на последвалата молба...каква ти молба, по-скоро заповед, единствено с кимване. Напоследък много често му се налагаше да го прави.
- Извини ме... – промълви едва тихо, без дори да го поглежда в очите, откопчи се от ръцете на Алистър и се запъти към банята, като бързо бързо затвори врата след себе си. Опря глава на вратата, и затвори очи. Опита да прочисти съзнанието си. Нямаше си на идея какви ги върши. Не беше тук, за да се сближава с врага...Това определение му се стори толкова абсурдно. Та Алистър не му беше сторил абсолютно нищо. Обля лицето си със студена вода, и погледна в огледалото насреща му. Стореното от Алистър се червенееше сред бялата му кожа. Напомни му за белега, оставен от Годрик, и Ерик изтръпна от отвращение. Беше здраво притиснат между двете страни, без надежда да се измъкне. Почувства се като мишка в капан.
Помисли, че Алистър ще го потърси, но той не го направи. Ерик си пое дълбоко въздух, и се върна обратно в стаята, където намери Алистър на същото място, където го беше оставил. Почувства странно чувство за вина.
- Виж, аз... – Не успя да завърши изречението си. Почеса се зад врата, но се спря щом отново усети все още болезненото място. Реши, че най-добрият вариант е да смени темата.
- Гладен ли си? Искам да кажа, че ако ми позволиш, бих желал този път аз да  ти сготвя нещо. Не ме разбирай погрешно, не съм чак толкова добър в това, но знам много различни по-простички ястия, които биха могли да ти харесат.
Ерик се замисли за рецептите, които беше научил от майка си. Ако не друго, Годрик се беше погрижил да не им липсва здравословна хора, която да ги поддържа здрави и силни, за да могат да работят. На Ерик не му беше много приятно да го признае, но Годрик без съмнение знаеше как да управлява.
Ерик прие мълчанието на Алистър като знак за съгласие. И без това вселилата се в стаята тишина го задушаваше. Той се зае да разглежда нещата, които бяха купили по-рано, в търсене на подходящи продукти за идеята, заформяща се в главата му. Преди да започне, се досети че Алистър не се беше изкъпал по-рано, а беше предоставил тази възможност на Ерик. Използва това като предпоставка да го заговори.
- Ако искаш, отиди да се изкъпеш, през това време аз ще приготвя всичко.
Отново не получи отговор, и се изненада че Алистър все пак се надигна от мястото си, и се изгуби зад вратата на банята. Ерик най-после можеше да си отдъхне, и да диша спокойно. Постара се да даде всичко от себе си в краткото време, с което разполагаше. Остана доволен от резултата. Поставяше и последната чиния, когато Алистър се появи отново, и затърси дрехи, с които да се облече. Ерик се опита да не обръща внимание на красивото полуголо тяло пред него, и вместо това се съсредоточи в нареждането на масата. Зачуди се дали котките, които Алистър храни, идваха тук постоянно, тъй като сега нямаше и следа от тях. Може би не харесваха неговото присъствие. Това не би го учудило ни най-малко. Покани Алистър да  седне, и го подкани да опита от всичко. Чувстваше се някак еуфорично, сякаш копнееше за одобрението на Алистър.
- Вкусно е. – Бяха единствените думи, които Алистър си позволи да каже, и продължи да се храни в мълчание. Ерик се почувства още по-кофти, но знаеше че сам си е виновен за това. Почисти масата след като се нахраниха, и почувства отново да го обгръща умора.
-   Днес беше дълъг ден. Сигурно и ти си много уморен. Нека поспим.
Приготви се отново да бъде игнориран, но за негова изненада Алистър му отговори с повече от една дума.
- Аз не спя.
- Какво искаш да кажеш? – Ерик го погледна учудено.
- Искам да кажа, че не съм спал нормално от много време насам. Има неща, които не знаеш. Ако си уморен, леглото е изцяло твое.
Но Ерик далеч не беше готов да се съгласи с това. Той скъси невидимото разстояние, което стоеше помежду им, и прегърна Алистър, който стоеше с гръб към него. Не му даде шанс да изрази протеста си , и проговори пръв.
- Ще…остана...с...теб.
Изговори думите една по една, бавно и внимателно. Когато ги чу, Алистър като че ли се отпусна малко, и затова Ерик продължи.
- Ще остана с теб, доколкото ми позволяват обстоятелствата. Сега поспи. Nunc Somnus.
Докосна челото на Алистър, и усети как тялото му се отпуска в ръцете на Ерик. Въпреки че Алистър беше по-едър, Ерик успя без проблем да го закара до леглото. Положи го внимателно на пъстрия чаршаф, и го зави. Загледа се в спокойните му черти. Беше красив, без съмнение.
„Сигурно е харесван от много хора.”, помисли си. Отдръпна един непокорен кичур от лицето му, и се усмихна глуповато. Загледа се отново в красивите плътни устни. Разтърси глава, за да не го омагьосат отново, и се отдръпна бързо от леглото, преди да е направил някоя глупост. Отвори прозореца леко и приседна на перваза. От хладният вятър кожата му настръхваше приятно. Загледа се в потъмнялото вече небе. Почти нямаше следа от звезди.
Изскърцването на леглото привлече вниманието му. Отдръпна се от прозореца, и се върна до Алистър. Той продължаваше да спи все така, но лицето му вече далеч не беше спокойно. Изглеждаше така, сякаш го измъчва ужасен кошмар, и сърцето на Ерик се сви болезнено. Нямаше такова намерение, но преодоля себе си и се сгуши в леглото до Алистър, обгръщайки тялото му нежно. Облегна главата му на гърдите си, и започна да прокарва пръсти през косата му в повтарящ се ритъм. Не след дълго дишането на Алистър отново се успокои, и отпуснат в нежната му топлина, Ерик го последва в съня.




Последната промяна е направена от Ян на Сря Авг 28, 2019 2:17 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Ян
Ян
The Master
The Master

I GIVE YOU MY HEARTS - Page 2 Empty Re: I GIVE YOU MY HEARTS

Пон Авг 26, 2019 8:51 am
Сякаш бе заклещен в собствения си капан. Съзнанието го тласкаше все повече към дъното. Там, където от страховития мрак изскачаше парченце след парченце от ронещата се душа на Алистър. Разпадаше се в безмилостната борба да оцелее през всички тези години, безспирно търсейки изход от ада, в който израсна. В даден момент се бе загубил напълно някъде между ужасяващите си спомени и кошмарите, които ги отразяваха в още по-наситени цветове и светлосенки.
Усети леглото под себе си. Чаршафите, пропити със собствената му пот. Това му припомни колко ожесточено се беше съпротивлявал в опит да се измъкне от здравите каишки, стягащи до болка китките и глезените му. В гърдите му се надигаше гняв и ужас, докато очите му, зачервени и парещи, безпомощно проследяваха мнимият доктор и спринцовката в ръцете му. Мускулите му се стягаха в болезнени спазми само при вида на „лекарството“, още щом малка пръска от иглата разряза статичното пространство. Крещеше без глас „Не и това лекарство“. Ушите му запищяха, когато усети пробив във вената на ръката си. Спря да чува веселата песничка, която звучеше от радиото в другия кай на стаята. Тази песен бе като аларма, с която се събуждаш и вече знаеш къде си и какво се задава от ъгъла. Съпротивата му никога не даваше ефект. Всеки месец от живота му идваше този прокълнат ден. Но тук не ставаше дума за друго, освен предателство. Неумишлено, но все пак предателство. Затова никога нямаше да прости на наивната си майка. Затова, че повярва на думите, които я уверяваха. Които ѝ казваха онова, което искаше да чуе. Сладкодумието на изтупания силует в престилка и бели ръкавици бе ненадминато. Така отбран в думите си, но отличен манипулатор. И докато тя, майка му, вярваше, че прави най доброто за него, всъщност го караше да се моли за смъртта си там, завързан като животно за онова легло. Никога не бяха търсили лек за него. Това не беше болест, не беше рак, за който те полагат на различни терапии с оскъдната надежда все нещо да подейства. Това беше лаборатория за опитни зайчета. И Алистър не беше в ролята на пациент със сложна диагноза. Бе в ролята на тестови обект, върху който спокойно можеш да тестваш всяко ново „лекарство“.  Поне правеше неосъзнато добро, спасявайки живота на милиарди лабораторни мишки. Защо да мъчат тях, след като можеха да използват него. Поради някаква причина имаше организма на човек, който не умира лесно. Това беше истинското му проклятие. И досега не си го бе обяснил. Каквото и да му причиняваха, винаги оцеляваше. Събуждаше се за нов кошмар. Където и да се бе наранил, раните зарастваха след ден-два, независимо колко дълбоки бяха. Но тези от майка му оставиха дори белези, живи и до днес. Така и не разбра защо. Не разбра, че любовта бе онова, което го правеше най-уязвим. Все още не го знаеше.
Белите ръкавици и престилка щяха да го преследват завинаги в сънищата му. Спомените от тричасовите „процедури“ бяха погребани в най-дълбокото мрачно кътче на съзнанието му, но заспеше ли на легло, това бе главния репертоар в кошмарите му. Тъкмо бе напът и наяве да започне да се моли на мрачния силует да отнеме живота му, когато нечий познат аромат го обгърна като с магическо наметало. Нямаше нужда да отваря очи, за да се увери кой е притежателят му. Скоро след това усети копринената мекота на русите кичури върху потното си чело, дишането му се успокои, чертите на лицето му се отпуснаха, а ритъмът на едното му сърце последва този на Ерик. Картината пред очите му се изпразни. Остана само тъмнината, но тя бе къде-къде по-идилична от пълнометражните филми за доскорошния му живот.
***
За първи път се зарадва, когато отвори очи. Сега на мястото на статичния мрак стоеше далеч по-красива гледка. Въпреки това на Алистър му се наложи да стане от леглото, за да не получи някой панически пристъп. Тялото никога не забравяше. Бе потрепервал през цялата нощ, а сега крайниците му почти не го слушаха и едвам се измъкна от леглото. Опита се да не събужда Ерик и се придвижи като призрак до кухненския плот. Този път първо щеше да  приготви сутрешния чай. Изкара няколко кутии, от които веднага се понесоха контрастни аромати, а когато смеси по малко от съдържанието им, се получи богат букет, примамващ сетивата. Съквартирантът му очевидно го бе доловил, защото чу как леглото изскърца и в пространството полетя сънен поздрав за добро утро. Едва сега през главата на Алистър преминаха наситените му преживявания от вчера. Малкото, което разбра за блондина, не му стигаше да усмири измъчващото го любопитството, но му бе достатъчно да разбере желанието си да го защитава. Наистина щеше да го защити от всичко, което го заплашваше. Само че имаше проблем. Съществуваше една пречка. Другият не можеше да му се довери напълно. Разбираше го, макар от това да болеше. Нямаше как да очаква да му каже всичко, или да е изцяло искрен с него. Познаваха се едва от броени часове. Но какво беше онова виновно изражение от снощи? Наистина не можеше да го проумее и бе убеден, че много голямо парченце от пъзела му убягваше. Може би нямаше да разбере. Може би дори не искаше да разбира. Реши, че наистина беше по-добре да не знае. Също както и за русокосия бе по-добре да не научава всичко за него.
- Добро утро. – отвърна на поздрава му с кратко закъснение, но гласът му излезе по-хладен от очакваното. В интерес на истината за момента нямаше представа как да се държи с другия. Стори му се, че своеволната му близост го караше да се чувства прекалено неудобно, затова реши да се отдръпне. Освен моментите, които не можеше да контролира. Хвана се, че отмества един кичур коприна от снежнобялото лице насреща си и веднага дръпна ръката си, а мургавите му пръсти за момент увиснаха във въздуха. Какво му ставаше? Какво, ако Ерик всъщност не иска да се сближават повече? Какво, ако бе объркал онази споделена близост с временната нужда на другия да се почувства в безопасност? Светът му бе непознат и тази нужда бе напълно разбираема.
- Правя палачинки с кленов сироп и чай. Всъщност… Чаят е готов. Можеш да донесеш чашките. – наруши отново тишината, поставяйки горещия чайник на масата. Парата се надигаше и пълзеше като змей, разнасяйки аромата на пресния билков букет. В този микс се съдържаше цялата енергия, с която човек имаше нужда да започне деня си. Алистър нямаше представа доколко вчерашният чай бе допаднал на компанията му, но този със сигурност щеше да му хареса. Най-вече заради благоприятното си влияние върху организма. Изостряше сетивата и прочистваше съзнанието, даряваше чудна енергия и те караше да се усещаш лек като перце. – Снощи не помня да съм припарвал до леглото… Твое дело ли беше?
Сам не разбра откъде му дойде този внезапен въпрос, но не очакваше да прозвучи така обвинително. Опита се да добави едно простичко „благодаря“, но в този момент на вратата се почука. Косъмчетата по тялото му настръхнаха от мисълта за неизвестния натрапник в личното му пространство. Странно как лесно допусна Ерик да се доближи така близо до света му, а всеки друг бе потенциален враг.
- Навярно е онзи полицай от вчера… - измърмори с досада, обръщайки последната палачинка в малкото тиганче. – Не се притеснявай, не е нищо сериозно. Ще се погрижа. – увери го, сваляйки престилката си, като я подаде на русокосия. Смяташе, че ще изглежда сладко с нея. – Може ли да довършиш тази? – попита с вяла усмивка и бързо притича до вратата. От другата страна обаче стоеше не сержант Джонсън, а човекът, който си обеща да не търси никога повече. Защо? Защо не можеше просто да спре да му пука? Искаше наистина да разруши този порочен кръг, на който двамата бяха затворници.
- Какво правиш тук? Откъде знаеш адреса ми? – попита я, погледът му сякаш минаваше право през нея. Никога нямаше да узнае какво му причини. Колко точно му отне.
- От последната ти работа. – отговори смирено на въпроса му. Но жената, която стоеше пред него сега нямаше нищо общо с вчерашната. Отново бе влязла в изрядния си вид, бе прикрила нередностите с перфектен слой лек грим и изглеждаше поне пет години по-млада. На лицето ѝ, макар и плахо, бе изписана онази добре изиграна усмивка. Точно както я помнеше едно време. Точно както влизаше във всекидневната, облякла розовата си престилка, с чиния прясно изпечени бисквитки. Обикновено печеше сладки само, когато имаха гости. Но не само тогава надяваше маската си на перфектна домакиня. Алистър я познаваше така добре, че прочете всичко в очите ѝ. Беше се отървала от поредното тяло и бе почистила до блясък онази стая. Може би най-сетне я бе отървала от задушливата миризма на цигари и алкохол, която се бе пропила в стените. Възхищаваше ѝ се. Възхищаваше се на лекотата ѝ да играе тази роля. Как успяваше да се изкачи до такова майсторско ниво?
- Ще ме пуснеш ли вътре,…сине? – обръщението, което си бе позволила, го жегна болезнено и го накара да стисне вратата, докато не чу как кокалчетата му изпукват.
- По-добре си върви. – отвърна и понечи да затръшне вратата в лицето ѝ. По-скоро си го представи, защото искаше това да е отговорът му. Окончателният. Искаше оттук насетне да е така. Да е сирак, без родители. Ала част от него все още я чувстваше близка. Двамата бяха споделяли грозната болка от съществуването си твърде дълго, за да се откажат един от друг. Бяха чужди един на друг във всичко, но мракът, който ги убиваше отвътре навън, им бе еднакво познат. Живееха в един ад.
- Не ме отпращай, моля те. Нека поговорим.
- За какво?
- Аз.. Знам, че допуснах много грешки, наистина много. Не съм дошла да моля за прошка, позволи ми просто да те видя за малко. Виж, стана така, че имах продукти и направих любимия ти десерт..
- Просто влез. – прекъсна я, обръщайки ѝ гръб. Не му се слушаха повече увъртания защо е дошла. Явно имаше причина, за която не се сещаше. Днес отново не можеше да я мрази, но за сметка на това мразеше себе си. Мразеше това, че не може да затръшне вратата в лицето ѝ и да я изтрие от живота си. И повече да не види тези две кафеви очи, които събуждаха чудовището в него.
- Седни. – заръча ѝ, щом видя как замръзна до дивана. Вече бе регистрирала непознатото ѝ присъствие и явно бе меко казано изумена. Алистър обаче не отрази този факт и просто седна срещу нея, подхващайки чайника в ръка. Беше донесъл трета порцеланова чаша и наля малко от горещата течност.  
- Ти... – едва поде тя, като че се чувстваше длъжна да каже нещо. Всъщност Кей никак не би възразил, ако безмълвието ѝ продължи до края на гостуването ѝ.  – ...живееш с някой?
- Така е. Проблем ли е? – отвърна ѝ, но във въпроса му се четеше силно предупреждение да не му се отговаря нищо, което би могло да го ядоса. Тя, разбира се, веднага усети това предупреждение и не каза нищо, когато Ерик се върна на масата с палачинките. Беше ги подредил една върху друга в перфектна обла кула. Алистър го погледна, този път с насилена усмивка. Около тази жена никога не би могъл да се усмихне без горчивина в очите си.
След като дръпна русокосия да седне на стола до него, в пространството се настани тишина, изпълнена само с мислите на тримата. Очевидно на Кей не му беше до нищо и просто подхвана закуската си. Не му се занимаваше с това да представя майка си на когото и да било. Не защото се срамуваше, че му беше майка. Просто не смяташе за нужно да я запознава с Ерик.
- Сине... – тя първа наруши тишината, сякаш за да се представи индиректно на непознатото момче. Сега бе отправила топъл и сърдечен поглед към Алистър, но той отказа да го срещне. Колкото повече навлизаше в тази своя роля на любяща майка, толкова повече му се гадеше. Наистина мразеше това изпълнение повече от всичко останало. – Забрави ли какъв ден е днес?
- Не, разбира се. Сряда. – отвърна механично на въпроса ѝ с нулев интерес. Всъщност сега разбираше защо тя бе дошла чак дотук.
- Няма ли да дойдеш с мен на гроба на баща ти? – попита направо, чак се изненада, че чуждото присъствие не ѝ попречи. Гласът ѝ остана все така мек, молбата излезе между устните ѝ като подкана. Алистър спря втората си палачинка с вилицата и небрежно я наряза с тънкото дълго ножче в другата си ръка.  Внезапно остави приборите си, въздъхвайки тежко. Явно се очакваше от него да отговори на този въпрос.
- Не съм ходил от четири години. – рече, сякаш се подразбираше, че няма намерение да посещава баща си отново. Защо изобщо го бе водила там всяка година? Защо му разказваше онези странни истории за него? Родният му баща не присъстваше в спомените му. Беше само размазан силует, очертан от майка му. Имаше прекалено объркани и противоречиви контури, за да си изгради ясна представа какъв е бил. Вече смяташе, че тя го бе лъгала, разказвайки му само за някакъв неин неосъществен блян. Нямаше да се учуди и ако гробът беше празен. Ако всичко бе плод на фантазията ѝ.
- Днес е важно да дойдеш с мен.
- Съжалявам, но имам други планове. Ще си търся работа. – отсече веднага, все още запазвайки привидното си спокойствие. Вероятно съквартиранта му можеше да почувства неспирното напрежение между двама им.
- Не сме се запознали. Аз съм Наташа. Кей. – обърна се внезапно към русокосия и дори му подаде ръка. Какво, изведнъж любопитството ѝ не издържа повече? – Кой си ти, младежо?
- Той е новият ми съквартирант. Казва се Ерик. – отговори вместо блондина, правейки знак на майка му да прибере протегнатата си към него длан. Поради някаква причина не искаше да ѝ позволява тази волност. Ала тя като че замръзна, след като ѝ каза името му. Лицето ѝ, досега руменеещо от ружа, бе добило призрачен вид. Очите ѝ изведнъж се разшириха, веждите ѝ се събраха в невярваща гримаса. Изтънелите пръсти, увиснали във въздуха, без предупреждение грабнаха ножа за палачинки от масата. Извиси слабото си тяло над това на блондина, а острието в ръката ѝ полетя като лешояд към гърдите му.  
Кей дори не разбра как успя да реагира на това, но в следващата секунда дланта му пареше, обгърнала неръждаемата стомана, спирайки с всичка сила съпротивлението ѝ.
- Какво, по дяволите, си мислиш, че правиш?! – изръмжа през зъби, но не очакваше отговор. Не очакваше каквато и да е разумна мисъл от нея. В този миг единствено съжали, че я пусна в този дом. И защо? За да опетни и това място с нестабилната си психика? – Върви!
Заповяда ѝ с тираничен тембър. Веднага я издърпа грубо далеч от Ерик, в посока към входната врата. Тялото ѝ се лашкаше в безпомощна съпротива да остане на мястото си и да довърши започнатото. Перфектният ѝ черен кок се разхлаби и няколко вълнисти кичури покриха застиналото ѝ изражение. Никога не я беше виждал да откачи толкова бързо. Какво я прихвана? А уж казваха, че пристъпи на лудост не се случваха от нищото...
- Защо направи това?! Отговаряй, или звъня в лудницата! – настоя, щом я изкара отвън. Тя внезапно спря да се дърпа от него и вместо това опита да се приближи, да обгърне раменете му. Не ѝ позволи да го докосне и задържа насинените ѝ китки във въздуха.  
- Заради теб! – едва изхлипа нещо най-сетне, което само го вбеси повече.
- Не ми се слушат глупостите ти! – блъсна я в стената, а силните му ръце стиснаха врата ѝ.
- Ти не разбираш..! – повиши тон изведнъж в отчаян опит да стигне до него, да заобиколи огорчението и яростта му. – Алистър, чуй ме, това не е шега... това... Чуй ме, моля те...
Сбърчи нос и я пусна. Ранената му длан бе оставила кървав отпечатък върху шията ѝ и тя попи малко от горещата му кръв, докато от очите ѝ се нижеха перлени сълзи.  Ако този поглед, който виждаше сега, бе поредната ѝ игра, то бе невероятно изпълнение. Различно от всички досега, в които прозираше фалша, тези две очи успяха да го объркат и усмирят за миг.
- Преди години, малко преди да се родиш... баща ти ми каза нещо. Нещо за бъдещето ти. -  за миг ужасът в очите ѝ нарасна, сякаш споменът я спря да продължи. – Каза, че някой ден едно русо момче... на име Ерик... ще иска да те убие!
Избухна в умопомрачителен смях. Нима си въобрази, че ще повярва на глупостите, които му пробутваше болният ѝ мозък?
- Благодаря ти, майко. Страшно ме улесняваш! – каза, овладял горчивия си смях и веднага изкара телефона си, набирайки номера на психиатричното заведение.
- Не ми вярваш, нали...? – взе ръката му между треперещите си длани. Телефонът срещна глухо студения цимент в мрачния коридор. - Не си измислям! Баща ти погледна в бъдещето ти малко преди да умре!
- Очакваш да повярвам на човек, когото не съм познавал? Сега пък го изкара и врачка.. Какво следва? Марсианец ли е бил?
- Трябва да ми повярваш!
- Върви си... и не смей да се връщаш тук повече!
- Добре!  - отсече с внезапен прилив на неотстъпчивост. – Ще направя както желаеш...! Но първо ми позволи да го убия! Не разбираш ли... Не искам да те загубя!
Дебела сянка покри лицето му. Плътните устни застинаха в крива усмивка. Когато вдигна поглед към нейния, кървящата му ръка покри бледото ѝ лице.
- Да се разходим до гробищата. – промълви Кей, сякаш нищо не се бе случило преди минута.
Sponsored content

I GIVE YOU MY HEARTS - Page 2 Empty Re: I GIVE YOU MY HEARTS

Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите